Adela


Warszawa M20 - 202 - ADELA

Adela jest moją pierwszą Warszawą, którą samodzielnie wyremontowałem. Jest to model FSO Warszawa 202 1964 roku. Auto zostało pieczołowicie odrestaurowane w 2013 roku, z wyjątkową dbałością o zachowanie oryginalnego, fabrycznego wyposażenia. W trakcie remontu pozwoliłem sobie na dwie zmiany. Oryginalny kolor niebieski zmieniłem na kość słoniową na cześć auta mojego Ojca. Druga zmiana to nowa skórzana tapicerka w kolorze kremowym. Dzięki temu, wnętrze Adeli jest teraz ładniejsze i jaśniejsze niż w oryginalnych autach opuszczających niegdyś fabrykę na Żeraniu. Z historią ADELI możecie się Państwo zapoznać w zakładce O ADELI. 

Warszawa M-20/202 produkowana w latach 1962-1964 to ostatnia seria produkcyjna popularnej Garbuski. Samochód został seryjnie wyposażony w nowy górnozaworowy 70-cio konny silnik polskiej konsrtukcji. Modele 202 i 201 były produkowane jednocześnie.

Adela jak każda Warszawa wyposażona jest w prawdziwe stalowe chromowane zderzaki, ogromną chromowaną atrapę z wąsem, metalowe klamki i uchylne trójkąciki w szybach. Skromne ale przestronne wnętrze wyposażone w niedzielone „amerykańskie” kanapy pozwalają na wygodną podróż nawet pięciu osobom. To wszystko sprawia, iż  auto ma nienaganną prezencję i niepowtarzalny styl. Gdziekolwiek się pojawi wzbudza ogromną sympatię i uznanie ze strony innych kierowców oraz przypadkowych przechodniów.